×
خانه » بلاگ ترازآکادمی » شرکت های هواپیمایی – اخبار جدید اومیکرون
29 دسامبر 2021

شرکت های هواپیمایی – اخبار جدید اومیکرون

از سال ۲۰۱۹ به بعد ویروس COVID-19 با ظهور در شهر ووچهان چین، در یک چشم بهم زدن، کل جهان را مبتلا کرد. شرکت های هواپیمایی یکی از اولین کسب و کارهایی بودند که با وجود این ویروس مجبور بودند استراتژی خود را به کلی تغییر دهند.

تصمیمات مهم شرکت های هواپیمایی

این ویروس کشنده نه تنها با درگیر کردن ریه بسیاری از مردم (به‌خصوص افراد مسن و بیمار)، باعث کشت‌وکشتارهای زیادی در دنیا شد، بلکه کل اقتصاد و زندگی جهانیان را هم مختل کرد.

ویروس ذره‌بینی کرونا و حالا او میکرون حتی اقتصاد ابرقدرت جهان، یعنی ایالات‌متحده را هم تحت تاثیر خود قرار داده و موجب شد که رئیس‌جمهور وقت آمریکا، دانلود ترامپ، COVID-19 را ویروس چینی منحوس خطاب کند!

جدیدترین اخبار از بزرگترین کسب و کارهای ایران و جهان را در ترازآکادمی بخوانید …

با این‌که شرکت‌های بسیار مطرح مانند فایزر و مدرنا، واکسن‌های بسیار موثری برای جلوگیری از مرگ‌ومیر این ویروس ساختند، اما COVID-19 با جهش ژنتیکی در قالب سویه‌های جدیدش، همچنان در حال تاخت‌وتاز و کشت‌وکشتار مردم است.

شرکت های هواپیمایی - اخبار جدید اومیکرون

چندی پیش سویه جدیدی به نام Omicron این بار از آفریقا ظهور کرد و حتی وارد کشور خودمان هم شد. اما سرعت انتقال Omicron حتی بیشتر از سویه دلتا بوده و نگرانی‌های جهانی را به وجود آورده است.

تصمیم شرکت های هواپیمایی بعد از اومیکرون در ایران

در دوران تعطیلات کنونی کریسمس که مانند تعطیلات نوروزی خودمان، بازار سفرها بسیار داغ است، شرکت‌های هواپیمایی جهان تصمیم به لغو بیش از ۲هزار سفر، یعنی به طور دقیق ۲۰۲۸ پرواز را گرفتند. این تصمیم شرکت های هواپیمایی بلافاصله پس از افزایش ابتلایان به سویه جدید Omicron در ایالات‌متحده و نگرانی‌های اوج گرفتن بیش ‌از حد آن با سفرهای تعطیلات کریسمس، اتخاذ شد.

۲۰۰۰ پرواز تعطیلات کریسمس شرکت های هواپیمایی لغو شدند!

شرکت‌های هواپیمایی با هدف حفظ جان خدمه پرواز، خلبان‌ها و سایر کارکنان، دست به این تصمیم زدند و پروازهای شب کریسمس را به‌ طور کلی لغو کردند. مانند عجیب بودن یک بیماری کشنده و بسیار مصری در جهان، این اولین بار است که چنین تصمیم سختی در دنیا اتخاذ می‌گردد.

چرا که در تعطیلات کریسمس افراد زیادی مسافرت‌های متعددی به سرتاسر دنیا از طریق شرکت های هواپیمایی داشتند. اما این ویروس منحوس بار دیگر حال مردم دنیا را به طور اساسی گرفت!

 

مهندسی نرم‌افزار ترازپویش

موسسه آموزش‌های تخصصی ترازآکادمی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ثبت نام در سایت